فواید مصرف عسل

فواید مصرف عسل

عسل غذایی است سحر آمیز که از سوی طبیعت به آدمی هدیه گردیده است. در درمان بسیاری از بیماری ها از گذشته تاکنون استفاده از عسل رایج بوده است.

خاصیت ضد میکروبی

مهمترین خاصیت عسل، ضد میکروب بودن آن است در حالی که عسل یک ماده کاملاً خوراکی است و بایستی محیط خوبی برای پرورش میکروب‌ها باشد،ولی میکروبها در معرض عسل نابود شده و اجساد آنها نیز به مرور از بین می‌رود. زیرا اثر حاوی آنتی بیوتیک و آنزیم دیاستاز است.

مفید برای قلب و عروق

عسل حاوی آنتی اکسیدان است، از این رو مصرف آن برای سلامت قلب و عروق مفید است. مخلوطی از عسل و پودر دارچین، این روش در کاهش کلسترول جلوگیری از بروز حمله قلبی، تنفس راحت و تقویت ضربان قلب موثر است. بیماران مبتلا به حمله قلبی نیز با مصرف روزانه این مخلوط از حمله قلبی بعدی در امان خواهند بود. بررسی روی فرمانداران در آمریکا و کانادا نشان داده است، با بالا رفتن سن شاهرگ های حیاتی و سیاهرگ ها خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. عسل و دارچین به شاهرگ ها و سیاهرگ ها قدرتی تازه می بخشد.

بهبود سرفه

عسل در فرآورده های ضد سرفه به طور مستقیم و غیر مستقیم استفاده می شود. مزمز و غرغره شربت عسل برای برطرف کردن زخم های دهان و ورم گلو بسیار سودمند است. عسل ضد آسم است.

مفید برای سلامت دندان و لثه

عسل با اینکه بسیار شیرین است، برای دندان ها و لثه مضر نیست، بلکه لحظه ها را سالم می سازد و دندانها را سفید می کند.در تحقیقات دو تن از محققان به نام های وسبورن و نوزیسکین وست این نتیجه حاصل شد که افرادی که از عسل استفاده می کنند (روزانه ۷۰ گرم) به پوسیدگی دندان مبتلا نشده اند. علاوه بر اینکه اثر قندی طبیعی است، که خاصیت ضد میکروبی آن نیز در پیشگیری از پوسیدگی موثر است و همچنین در رشد استخوانها و درمان نرمی استخوان و تقویت لثه بسیار سودمند می باشد. اگر عسل با ذغال طبی مخلوط شود باعث سفیدی و براقی دندان ها می شود.

مفید برای کودکان

مصرف عسل در کودکان می‌تواند باعث افزایش وزن آنها شده و حال عمومی کودک را بهبود بخشد، و همچنین نیاز کودک را به ویتامین (ب ۶) پاسخ می دهد. البته به علت احتمال ایجاد واکنش های حساسیتی استفاده از عسل برای کودکان تا زیر ۲ سال ممنوع است.

تنظیم کننده دستگاه گوارش

عسل به علت داشتن بعضی آنزیم ها به هضم غذا کمک می‌کند، مثل: لیپاز، آمیلاز، ساکاراز. عسل از شدت هیپر اسیدیته معده می کاهد و می تواند در افراد مبتلا به ترش کردن یا رفلاکس موثر باشد، برای زخم معده و التهاب آن نیز مفید است. دستگاه گوارش را پاک می سازد و ضد اسهال است در تحقیقات ثابت شده اثر بسیار مفیدی برعفونت های معده با هلیکو باکتری پیلوری دارد. از این رو ضد زخم معده و دستگاه گوارش است.

مفید برای کبد

عسل دوست کبد و پادزهر است، پس در بیماری‌های کبدی مصرف آن مفید است. سکنجبینی که با عسل تهیه می شود، صفرا بری اعلاست سنگ‌های کلیه و مثانه را از بین می برد. برای این منظور عسل را با کندر باید مصرف کرد.

مفید برای بی خوابی

عسل خواب آور است و به مبتلایان به بیماری کم خوابی توصیه می‌شود که قبل از خواب چند قاشق مربا خوری عسل میل کنند. برای رفع کم اشتهایی مفید است و کلاً جریان خون را در بدن بهبود می بخشد. از این رو به رشد عضلات کمک می کند، پس برای بچه های کم اشتها و افراد ورزشکار بسیار مفید است.

موثر در بیماریهای پوستی

در گذشته درمان زخم های کهنه و چرکی با عسل متداول بوده است، و هم اکنون نیز این ماده برای درمان زخم های پوستی مزمن کاربرد دارد، و رشد میکروب‌ها را متوقف کرده و پوست و اعصاب را تغذیه می نماید.عسل برای درمان زخم سپتیک از ساولون بهتر عمل کرده و در درمان عفونت های پوستی بهبود سریع تری نسبت به پماد آمپی سیلین نشان داده است، اثر ضد کاندیدا و تریکوفیتون منتاگروفیتیس تیز است و در درمان عفونت های پوستی ناشی از این دو بسیار موثر است. وجود ماده اینهیبین که خاصیت  ضد باکتریایی دارد، احتمالاً از طریق از بین بردن باکتریهای زخم های بستر موجب تسریع التیام آنها می شود.

از سایر مصارف درمانی عسل می توان به اثرات کمک درمانی در بیماری سل، التهاب ریه، آسم و ذات الریه اشاره کرد، همچنین می‌توان از اثرات کمکی آن در انواع زخم و التهاب ها و سوزش های چشم نام برد.عسل در درمان بیماری های زنان و زایمان، بیماری های قلبی، بیماری های کلیوی و بیماری های اعصاب نقش به سزایی داشته است، نیز در  درمان بیماری های خونی مفید بوده گلبول های قرمز و هموگلوبین را افزایش می دهد و خاصیت ضد خونریزی دارد، از این رو می تواند نقش ویتامین k بدن را جبران کند.

موارد احتیاط:

مصرف زیاد آن می تواند باعث چاقی و دیابت شود

دادن عسل به نوزاد زیر یک‌سال باعث بروز مسمومیت ”بوتولیسم“ می‌شود.

اگر حساسیت دارید ، مصرف نکنید.

عسل نباید به مایعات گرم اضافه شود (که دمای آنها بیشتر از ۴۲ درجه سانتیگراد است) زیرا برخی از خواص خود را از دست می دهد.

 فواید عسل زمانی حاصل می شود که عسل  ارگانیک و یا طبیعی  باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *