آیا افراد دیابتی می توانند عسل مصرف کنند؟

آیا افراد دیابتی می توانند عسل استفاده کنند

عسل یک ماده غذایی شیرین است که تقریبا ۷۰ درصد آن از کربوهیدرات تشکیل شده‌است و یک قاشق مرباخوری عسل تقریبا ۱۷ گرم کربوهیدرات دارد . قندهای اصلی عسل قند‌های ساده مانند دکستروز (‌ گلوکز ) و لولوز ( فروکتوز ) هستند که حدود ۸۵ تا ۹۵ درصد قند عسل را تشکیل می‌دهند . تاکنون بیش از بیست نوع قند مختلف در عسل شناسایی شده‌اند. شیرینی عسل ۲۵ برابر بیشتر از شیرینی قند معمولی یعنی ساکارز است .بسیاری از افراد مبتلا به دیابت، ممکن است دل‌شان بخواهد که عسل بخورند. با این‌حال حتما با این سوال مواجه شده‌اند که آیا مجاز به مصرف عسل هستند یا خیر؟

برای این که بدانیم آیا عسل برای دیابت مفید است و یا اصلا در افزایش و یا حتی کاهش قند خون موثر است بایستی به شاخص گلیسیمی عسل ها توجه کنیم.

✅شاخص گلیسیمی چیست؟

شاخص گلیسمی (شاخص گلایسمیک)، یا شاخص قندی یا بار گلیسمی که به اختصار به آن ((glycemic index  GI هم می گویند، سنجش میزان قند خون در مقدار ماده غذایی است که مصرف می‌کنید. در واقع اندیس گلیسمی به ما می گوید به طور مثال پس از صرف مقدار مشخصی از ماده غذایی خاص , قندخون به چه میزان افزایش نشان خواهد داشت . معمولا غذاها در سه دسته طبقه بندی می شوند غذاهای با اندیس گلیسمی پایین، متوسط و بالا .

شاخص گلیسمی تنها یک عدد است. منتهی به شما ایده‌ای می‌دهد که به وسیله آن می‌توانید بفهمید که کربوهیدرات داخل غذا با چه سرعتی به گلوکز تبدیل می‌شود. دو غذا با میزان کربوهیدرات یکسان، می‌‌توانند شاخص گلیسمی متفاوتی داشته باشند.

✅آیا عسل قند خون را بالا می‌برد؟

شاخص گلیسیمی باعث شده است که دیدگاه کارشناسان به عسل و در کل سایر کربوهیدرات ها کلا متفاوت شود و عسل را به با این که یک ماده شدیداً انرژی زاست و پایه قندی دارد اما مفید برای دیابت بدانند که البته این که چه عسلی باشد جای بحث است که در ادامه به آن می پردازیم. ایندکس گلیسیمی عددی بین  صفر تا صد (و گاهی بیشتر)  در نظر گرفته شده است که این عدد برای استویا صفر است و برای گلوکوز صد در نظر گرفته شده است. این نشان می دهد که گیاه استویا هیچ تاثیری در افزایش قند خون و بیماری دیابت ندارد و بالعکس گلوکوز به سرعت باعث افزایش قند خون می شود.همواره به دیابتی ها توصیه می شود انتخاب هایی در محدوده اندیس گلیسمی ۷۰ کمتر از داشته باشند.

در افرادی که بیشتر از غذاهای با اندیس گلیسمی پایین استفاده می کنند سرعت افزایش قند خون کندتر است بعلاوه جذب روده ای کربوهیدرات هضم شده نیز کند شده و از ترشح انسولین می کاهد و به این ترتیب کلسترول و تری گلیسیرید کمتری نیزساخته می شود. در نتیجه به بهبود پروفایل لیپیدی و نیز کاهش وزن کمک می کند.

بررسی شاخص گلیسیمی عسل

حال در مورد شاخص گلیسیمی عسل ها نیز تحقیق های بسیار زیادی در کشورهای پیشرفته صورت گرفته است و ایندکس گلیسیمی عسل ها عددی بین ۳۵ تا حدودا ۷۰ مشخص شده است. و این نشان می دهد که عسل های با منشا گل متفاوت می توانند شاخص گلیسیمی متفاوت داشته باشند و بالطبع به طور متفاوتی قند خون رو افزایش می دهند.

تحقیقات مشخص کرده است که عسل های خام و حرارت ندیده شاخص گلیسیمی پایین تری نسبت به عسل های حرارت دیده دارند علاوه بر این عسل های که میزان گلوکز کمتر و فروکتوز بالاتری دارند شاخص گلیسیمی پایین تری دارند به صورت تخمینی میشود گفت که عسل هایی که دیر رس تر هستند شاخص گلیسیمی پایین تری دارند. مثلا عسل های آقاقیا میزان فروکتوز بالاتر و شاخص گلیسیمی پایین تری دارند و این عسل ها قندخون رو کمتر افزایش می دهند.

در مورد عسل های طبیعی ساکارز نقش کمی در تعیین شاخص گلیسیمی به نسبت قندهای فروکتوز و گلوکوز دارد . معمولا ساکارز در عسل های طبیعی زیر ۵ درصد است اما قندهای فروکتوز و گلوکوز حدود ۷۰ درصد عسل را شامل می شوند . در نتیجه برای این که تشخیص بدهیم که آیا این عسل برای دیابت مفید هست یا نیست نبایستی به میزان ساکارز عسل های طبیعی ( نه عسل های تغذیه ای و یا تقلبی) توجه کنیم.

همه این موراد و داده های علمی و پژوهش ها مشخص می کند که عسل ها با این که یک ترکیب با درصد قندی بالا (حدود ۸۰ درصد) هستند اما به دلیل داشتن یکسری مواد از جمله پلی_فنول ها و آنزیم ها می تواند به عنوان یک ماده قندی بسیار مناسب جایگزین سایر شیرین کننده ها از جمله شکر و مربا و شربت ذرت و .. شوند
همان طوری که صحبت شد در این بین عسل های_طبیعی و حرارت ندیده Raw Honey  ارجحیت دارند و می توانند برای بیماران دیابتی که قند خون آنها کنترل شده است با پیشنهاد پزشک متخصص جایگزین سایر شیرین_کنند_ها شوند. بیماران دیابتی هم به مواد قندی برای کسب انرژی مورد نیاز روزانه نیازمند هستند و بهترین ماده قندی در این شرایط می تواند  عسل طبیعی و حرارت ندیده و ترجیحا با گلوکوز کمتر (شاخص گلیسیمی پایین تر) باشد.

 عسل دیابتی

نتیجه گیری نهایی

بیماران دیابتی که دارای قند خون کنترل شده هستند می توانند با نظر پزشک متخصص خود نسبت به تهیه عسل های طبیعی، حرارت ندیده و تر جیحا عسل های دیررس همچون عسل های آقاقیا – کنار –  کوهستان -آویشن و … اقدام کنند و حداکثر دو قاشق غذاخوری از این عسل در دو وعده صبح و شب مصرف نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *