نحوه نگهداری عسل

نگهداری عسل

نگهداری عسل طبیعی شرایط خاص خود را دارد و اگر به خوبی نگهداری شود علاوه بر اینكه در طولانی مدت فاسد نمی‌شود، می توان از آن به عنوان دارو و درمان استفاده كرد. البته در طول مدت زمان با توجه به نوع عسل امكان دارد دچار تغییرات فیزیكی و شیمایی بشود. اگر عسل طبیعی را با شرایط مناسب نگهداری شود به مدت طولانی تری قابل استفاده می باشد. بنابراین برای حفظ کیفیت و خواص عسل، شرایط و دمای نگهداری و همچنین مــدت زمان نگهداری عســل بســیار مهم اســت.

پيشنهادات براي نگهداري عسل

انتخاب ظرف مناسب

نگهداری عسل

بهترین ظروف برای نگهداری عسل ظروف کریستال (شیشه ای)  با در‌های محكم و نفودناپذیر به هواست. برای این منظور می‌توانید از ظروف سرامیكی یا حتی پلاستیكی (مخصوص مواد غذایی) هم استفاده كنید، اما توجه داشته باشید نگهداری عسل در ظروف فلزی بسیار خطرناک است؛ زیرا عسل دارای خاصیت اسیدی بوده و اسید موجود در عسل موجب خوردگی فلزات می شود و بعد با مواد قندی عسل مخلوط می شود و روی کیفیت عسل تاثیر می گذارد. ظروف مورد استفاده برای نگهداری عسل باید قبل از قرار دادن عسل در آنها تمیز و خشک باشند.

عسل را از نور آفتاب دور نگه دارید

روشهای نگه داری عسل

نور آفتاب باعث از بين رفتن آنزيم گلوكز اكسيداز مي شود(اين آنزيم موجود در عسل توليد پراكسيد هيدروژن را امكان پذير مي سازد). در نتيجه براي حفظ قدرت ضد ميكروبي عسل بايد آن را دور از نور خورشید نگه داريد.

مکان نگهداری

مكاني كه عسل در آن نگهداري مي شود بايد پاكيزه باشد و دور از دسترس جانوران، حشرات، و آلودگي هايي نظير گرد و خاك باشد. میزان رطوبت بر روی مدت ماندگاری عسل در طی نگهداری و ذخیره تأثیر می گذارد، از ســوی دیگر عسل یک ترکیب نم پذیر است، یعنی بسته به شرایط جوی، مرطوب یا خشــک، هم قادر به جذب و هم قادر به از دســت دادن رطوبت اســت.
درصد رطوبت عسل به آب و هوای منطقه، فصل برداشت و رطوبت شهدی که از آن عسل تهیه می شود بستگی دارد. بر اساس استاندارد‌ها حداکثر رطوبت موجود در عسل باید ۲۰ درصد باشد. به طورکلی مقادیر بالای رطوبت درعســل موجب تخمیر، فساد، از دســت دادن طعم و کاهش کیفیت عسل می گردد

بنابراين توصيه مي‌شود عسل در هر جا كه نگهداري مي شود اعم از جاهاي مرطوب، خشك، داخل يخچال و قفسه ها بايد فقط در ظروف سر بسته با سر پوش محكم باشد.از آنجائي كه عسل خيلي زود بوهاي خارجي را به خود جذب مي كند بنابراين نبايد آنرا نزديك موادي مانند پارافين، قير، بنزين و ماهياي دودي نگهداري نمود.  

دمای مناسب نگهداری

دماي مکان روی كيفيت عسل تاثير مي گذارد.اغلب توصیه می شود که عسل طبیعی را در دمای اتاق نگهداری نماییم و نباید آن را در مکان‌های بسیار سرد یا بسیار گرم نگهداری نمود. مشکل این است که این موضوع ممکن است گیج‌کننده باشد، زیرا دمای اتاق در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. بنابراین بهتر است بگوییم که منظور از دمای محیط دمای ۲۵ درجه سانتیگراد است. البته بهترین دما برای نگهداری عسل ۷ تا ۱۲ درجه سانتیگراد است. البته هر چه دما پایین تر بیاید، عسل سفت تر می شود و ممکن است مصرف آن سخت تر شود.

محل نگهداری عسل نباید دارای نوسانات دمایی باشد، چرا كه عسل تیره شده و عطر و طعم ویژه خود را از دست می‌دهد

طول مدت نگهداری

بر خلاف اغلب مواد غذايي عسل را مي توان براي مدت نامحدود نگهداري نمود. عسل طبيعي بسته بندي شده در اثر گذشت زمان كمي از نظر طعم تندتر و از نظر رنگ تيره تر مي شود، اما كيفيت آن در صورتي كه در معرض هوا قرار نگيرد تغييري نخواهد كرد. اگرعسل طولانی مدت نگهداری شود و دمای محل نگهداری عسل بالا باشد و یا در طی فرآیند فرآوری عسل آن را تحت حرارت بالا قرار دهند، آنزیم دیاستاز موجود در آن غیر فعال میشود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *