تاثیر عسل در تقویت کبد

کبد و وظایف آن

کبد یا همان جگر سیاه بزرگترین غده بدن است که در سمت راست بدن و زیر دیافراگم قرار دارد. که وظیفه تصفیه خون و دفع مواد زاید بدن، فرآوری مواد مغذی و بسیاری عملکرد دیگر را به عهده دارد. وظایف کبد عبارتند از:

  • تصفيه مواد غذايي كه از طريق دستگاه گوارش وارد بدن مي شود
  • مراقبت از بدن در برابر عفونتها و خارج كردن ميكروبها و مواد سمي از خون
  • ذخيره انرژي براي تحرك عضلات
  • كنترل قند خون و تنظيم كلسترول
  • كنترل چندين هورمون و آنزيم در بد

تقویت کبد با عسل

مصرف عسل در ترکیبات زیر برای تقویت کبد بسیار مفید می باشد:

  1. ۱۰ گرم کندر را بکوبید و هر روز پس از صبحانه نیم قاشق چایخوری از آن رادر یک لیوان آب سرد بریزید و پس از اضافه کردن یک قاشق غذا خوری عسل، آن را خوب بهم بزنید و بنوشید.

  1. یک قاشق روغن گیاهی؛ مثل روغن بادام، روغن گردو، روغن زیتون، روغن آفتابگردان و غیره را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید و پس از صبحانه میل کنید
  2. ۳۰ گرم زنجبیل را بکوبید و هر روز پس از صبحانه، نیم قاشق چایخوری از آن را با یک قاشث غذاخوری عسل مخلوط کنید و بخورید.

  1. ۲۰۰ گرم مغز بادام یا مغز گردو و یا مخلوطی از ۱۰۰ گرم بادام و ۱۰۰ گرم مغز گردو را بکوبید و هر روز یک قاشق غذاخوری از آن را با یک قاشق غذاخوری عسل پس از صبحانه میل کنید.

همانطور که می دانید، خوردن یک قاشق غذاخوری عسل به عنوان یکی از اجزای صبحانه در هر روز، هیچ ضرری برای افرادی که دیابت ندارند، ندارد و باعث تقویت عمومی بدن و تقویت اعصاب هم می شود وبه دلیل کامل ترشدن رژیم غذایی، خواص دیگری هم دارد. حال چنان چه طبق تجویزهای فوق به همراه عسل موادی مثل زنجبیل و کندر نیز برای مدت محدود صرف شود، هیچ ضرری ندارد و ممکن است خواص ذکر شده برای آن ها نیز عاید شود. مغز گردو، مغز بادام و سایر میوه های آجیلی نیز از لحاظ مواد معدنی، ویتامین ها، اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب ضروری سرشار هستند و لذا مصرف آن ها به مقدار مناسب، به خصوص توام با عسل برای سلامت عموم بدن بسیار نافع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *