خواص عسل برای ورزشکاران

خواص عسل برای ورزشکارن

عسل یک غذای بسیار پر انرژی است و هر ۱۰۰ گرم آن حاوی ۳۳۰ کیلو کالری انرژی می باشد. در مواردی که شخص نیاز به آمادگی برای شروع یک فعالیت ورزشی و یا تجدید سریع انرژی از دسته رفته بدن داشته باشد، نوشیدن شربت عسل به جای شربت قند بسیار موثرتر خواهد بود.

عسل از لحاظ میزان و تنوع قند، بالاتر از همه کربوهیدارت ها می باشد. پس از مصرف عسل انرژی آن به تدریج و در سه مرحله وارد خون شده و به مصرف عضلات بدن می رسد.

این خاصیت عسل موجب می شود که میزان قند خون به یک باره زیاد نشده و فرد دچار عارضه هیپو گلیسمی نگردد.

 

مصرف عسل برای ورزشکارن

ویژگی ها و خواص عسل برای ورزشکاران

در عسل گلوکز و فروکتوز به نسبت تقریبا مساوی وجود دارد. گلوکز در روده به سرعت جذب می شود و جذب فروکتوز با مقداری تاخیر انجام می شود.

به همین دلیل پس از مصرف عسل، انرژی موجود در آن در دو به مرحله به بافت های بدن میرسد و همچنین این خاصیت موجب می شود که قند خون به مقدار زیاد و یک مرتبه بالا و پایین نرود.

این خاصیت مصرف عسل، به ویژه برای کوهنوردان یا ورزشکاران در مسابقات سودمند است.

مصرف عسل برای ورزشکاران

ورزشکاران می توانند ۱۵ دقیقه قبل از شروع تمرین یا مسابقه و نیز در زمان استراحت بین راندها، یک لیوان شربت عسل بنوشند؛ تا برای یک فعالیت عضلانی شدید، انرژی کافی

داشته باشند.

نوشیدن عسل قبل از مسابقه و یا در حین آن، هیچ ممنوعیتی ندارد. بنابراین ورزشکارانی که نیاز به تأمین انرژی زیادی از طریق کربوهیدرات ها و گلیکوژن دارند، می توانند از این اکسیر شفا بخش و معجزه الهی بهره کامل ببرند تا ضمن افزایش قدرت و استقامت در طول مسابقه، به سلامتی آنها هم لطمه نخورد.

 

خواص عسل در درمان بیماری های ریه     

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *